Je weet het nooit!

Geplaatst: 22/11/2018 in sport
Tags:, ,

Donderdagmiddag,

Of ze zadelmak waren heb ik maar geprobeerd

“Hoe lang ga je” vroeg Sjan me toen ik vanmorgen aanstalten maakte om de deur uit te gaan.  Ik antwoordde: “Ik weet het niet precies dan kan variëren van 90′ tot aan 120′ “ Eerlijk is eerlijk ik had er ook geen idee van hoe de vlag er nou precies bij hing na Terschelling. De verwachting was wel dat het gewoon goed zou gaan maar weten? Met de gedachten van “we zien wel”vertrok ik. Zelfs nog geen idee van de route die ik wilde doen. Wel het bos in dat stond vast. Wat dan ook meteen vast staat dat je het eerste halfuur de keuze hebt of links-of rechtsom.

Vandaag de keuze om rechtsom te gaan langs de molen van Jetten achter de voetbalvelden van FC. de Rakt langs en verder over de flanken van de geluidswal naar Naat Piek. Gisteren waren wij met een groep ook al hier maar niet om te lopen maar om de route van de cross die zondag op het programma staat alvast in orde te maken. Wij willen de paden enigszins bladvrij hebben zodat er zicht is op de wortels die ieder jaar sterker bovengronds komen.

Dit soort is zeker niet zadelmak. Bochtje maken!

Zaterdagmiddag zijn we er weer om de linten aan te brengen zodat men het rondje herkent. Ten opzichte van gisteren zijn weer er wel een paar veranderingen. Door de bos ombouw zijn er veel bomen gezaagd en nu zijn de stammen uit het bos aan het rijden dus worden er diepe sporen in de paden getrokken. Dat levert zaterdag nog even wat extra werk op.
Even verder langs de afrastering van het begrazingsgebied af. Ik ben wel heel benieuwd wanneer de toegang wordt vrijgegeven. Of ik dat als loper nog meemaak? Ik heb er een hard hoofd in. Even verder staat er een kudde Exmoor pony’s. Wat een mooie beestjes zijn dat toch. Lijken heel aaibaar maar zadelmak zullen ze wel niet zijn net zo min als de kudde Taurossen die ik even later op mijn pad tegenkom. Stonden de pony’s nog achter de stroomdraad staan deze precies op het pad. Even stoppen voor een plaatje en er dan omheen. Heel in de verte staat de kudde Wisenten.

Draaideur! MTB-ers blij mee.

Bijna bij de Blokhut zie ik dat de vijver daar nagenoeg droog staat niks te zwemmen voor de honden die daar worden uitgelaten door een paar dames. Vanaf de Blokhut een heuvelruggetje op en bijna tegen het einde loop ik tegen een draaipoortje aan. MTB-ers ontmoedigen om dit pad op te rijden? Zou zo maar kunnen.
Twee wandelaars een van hen roept en zwaait. Ik kijk en zie dat er een goede bekende loopt. Even stoppen voor een praatje. Je kunt toch zo maar niet doorlopen. Dat zal vandaag nog niet de laatste keer zijn want ben ik net bij het ziekenhuis loop ik iemand voorbij en die ken ik ook. Een vroegere dorpsgenoot van me. Even bijkletsen.
Dan mijn laatste stukje terug over het pad waar vanmorgen mijn loopje begon. Zo zie je maar dat je nooit van te voren kunt zeggen hoe lang je van huis zult zijn.
Bijna 18 km gelopen en daar was ik 2 uur voor onderweg inclusief kletstijd.

Voelde me vandaag prima eigenlijk de hele week al. Zondag nog maar eens crossen.

Advertentie

Reageren? Graag.

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.